Щорічний Всеукраїнський конкурс філософського есе приурочений до відзначення Всесвітнього Дня філософії завершився.

Конкурс тривав понад місяць, і  до участі у ньому були запрошені учні 9-11 класів загальноосвітніх шкіл, гімназій, а також ліцеїсти, студенти коледжів й професійно-технічних училищ.

Темою для аналітичного філософського есе було запропоновано вибрати один із наступних висловів Герберта Маршелла Маклюена :

1) Завдяки телебаченню світ став великим селом, а значна частина телепередач відроджує сільські плітки.

2) В сучасному світі виховувати – значить виробляти несприйнятливість до телебачення.

3) Ми надаємо форми нашим інструментам, а згодом – вони надають форми нам.

4) Засіб комунікації є повідомленням. (The Medium Is The Massage).

За період конкурсу до перевірки було прийнято 151 роботу із 20-ти областей України. Перевіряли тексти учасників три члени журі, до числа яких увійшли випускниця ЛНУ ім. І. Франка спеціальності «Філософія» і нині аспірантка НУ «Острозька академія» Ірина Іванівна Іванюк, випускник і нині аспірант НУ «Острозька академія» Богдан Миколайович Марченко, та студентка 3-го курсу спеціальності «Культурологія» НаУОА Ольга Павлівна Німець, яка, разом із викладачем кафедри культурології та філософії Шляховою Ольгою Анатоліївною, були організаторами та координаторами проекту.

Роботи перевірялись членами журі на: оригінальність і глибину викладу думок, змістовність і аргументованість, плагіат. Максимальний бал від кожного перевіряючого – 10 балів. За максимальною сумою балів і був визначений переможець (рейтинги учасників і їхні бали з примітками – знизу за посиланням).

В результаті перевірки,  1-ше місце заслужено посів Хурсяк Тарас Володимирович – учень 10-го класу Опорного закладу "Балашівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст" (Рівненська обл.) Його вкрай глибокий текст вразив усіх членів журі і отримав максимум від перевіряючих по всіх критеріях оцінювання. З мінімальною різницею від першого, 2-ге місце поділили між собою три учасники конкурсу: Підкошена Дарія Олегівна – учениця 10-го класу Руськополянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ №2 (Черкаська обл.); Семененко Владислав Володимирович – учень 10-го класу Колонтаївської ЗОШ І-ІІІ ст., Краснокутської районної ради (Харківська обл.) та Паращак Софія Володимирівна – учениця 9-В класу Калуської гімназії ім. Д. Бахматюка, Калуської міської ради (Івано-Франківська обл.). Роботи цих учасників вдумливі та оригінальні, написані на найвищому аналітичному рівні за що отримали гідний сумарний бал. 3-тє місце посіла Червона Зоріна Олександрівна – учениця 10-го класу Міського Будинку дитячої та юнацької творчості м. Умані (Черкаська обл.). Цікаве есе гідне найвищої похвали заслужено отримало дуже високу оцінку і замкнуло, тим самим, п’ятірку лідерів.

Вітаємо наших переможців! Усі вони отримають цінні призи та дипломи, а їхні есе варті уваги  широкого загалу. Саме тому вони скоро з’являться окремою публікацією на нашому сайті та стануть доступні для прочитання усім охочим.

Важливо також, що члени журі додатково виділили  чотири учасники, тексти яких заслуговують на відзнаку та прочитання в академічному середовищі.  До таких робіт перевіряючі віднесли есе учениці 11 класу Чумак Карини Миколаївни (Новомиколаївська спеціалізована ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Запорізька обл.), учениці 10 класу Нечосової Софії Михайлівни (НВК "ЗОШ І ступеня - гімназія", Мирноградської міської ради, Донецька обл.), учениці 10 класу Шапран Анни Юріївни (Руськополянський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ №3, Черкаська обл.) та студента 4-го курсу Кобилинського Олександра Миколайовича (ВКНЗ "Коростишівський педагогічний коледж ім. І Франка", Житомирська обл.). Всі ці учасники будуть відзначені грамотами за хорошу роботу та непересічні думки. Їх тексти також будуть розміщенні на нашому сайті  та  доступні для прочитання.

Низка цьогорічних учасників вдруге, а дехто – навіть втретє, долучається до конкурсів кафедри культурології та філософії НУ «Острозька академія». Ми надзвичайно раді такій регулярній, інтенсивній співпраці та висловлюємо сподівання на її продовження. Ті, хто долучився до нашого конкурсу цьогоріч вперше також повною мірою стали часинкою наукового життя нашого університету. Завдяки вашій старанній роботі двері Національного університету «Острозька академія» відкрились для вас і залишаться такими до часу Вашої інавгурації у наші студентські лави.

Рейтинг_Конкурс есе_2019

Оцінки_Конкурс есе_2019