В Острозькій академії 5 грудня відбувся Круглий стіл, приурочений Всесвітньому Дню філософії.

Кафедра культурології та філософії для обговорення на цьому заході цьогоріч обрала філософські доробки канадського мислителя глобальних інфокомунікацій Герберта Маршелла Маклюена.

Захід розпочався зі вступного слова завідувача кафедри Миколи Зайцева. Також були оголошені результати конкурсу філософського есе, що вже традиційно проводиться у рамках відзначення Дня філософії кафедрою філософії та культурології НаУОА. Шляхова Ольга Анатоліївна оголосила переможців, імена яких вже розміщені на сайті.

Далі, до обговорення на Круглому столі були запропоновані доповіді. Зокрема, обговорювалось місце Г. М. Маклюена серед представників Торонтської школи комунікації. Представників цієї школи та їх проблематику  змалювала у своїй доповіді доцент кафедри культурології та філософії Петрушкевич Марія Стефанівна. Студентки 2-го курсу спеціальності «Культурологія» Аліна Зубар та Анастасія Книш виступили з презентацією проблеми «глобального села», концепт якого зробив мислителя всесвітньо відомим та, свого роду, «пророком» майбутніх глобальних зрушень у інфокомунікативістиці вже початку ХХІ століття. Наталія Лисовець висвітлила проблематику війни у глобальному селі, опираючись на архітектоніку міфу, що її використовував Г. М. Маклюен у власній аналітиці інформаційного ресурсу. Аспірантка кафедри культурології та філософії Ірина Іванюк проаналізувала феномен «зовнішнього розширення людини» у сферу електронного носія в контексті часово-просторих  трансформацій нашої епохи.

Усі присутні на Круглому столі жваво долучались до обговорення, що свідчить про неабияку актуальність теорій Маклюена у сучасному гіперкомунікативному світі.