У Національному університеті «Острозька академія» відбувся ІІ етап ІІІ Всеукраїнської Олімпіади з «Культурології». 12 квітня 2019 року в академію для контрольного тестування було запрошено понад три десятки учасників, які успішно справились із першим етапом – написанням аналітичного есе на тему «Українська культура у ситуації глобалізації: актуальний стан, проблеми та перспективи». Оцінки учасників за І-й етап_2019.

Конкурсанти разом із супроводжуючими особами (батьками та вчителями) стали гостями Острозької академії. На цьому етапі зустрілись учасники із Хмельницької, Одеської, Миколаївської, Рівненської, Волинської, Київської, Луганської, Донецької, Тернопільської, Львівської, Черкаської та Дніпропетровської областей. На відкритті заходу з вітальним словом їх зустрів завідувач кафедри культурології та філософії, професор Зайцев Микола Олександрович, декан гуманітарного факультету, доцент Карповець Максим В’ячеславович та  проректор з науково-педагогічної роботи, професор Шевчук Дмитро Михайлович. Координатор олімпіади, викладач Ольга Анатоліївна Шляхова ознайомила гостей зі спеціальністю культурологія в НаУОА, її спеціалізаціями та всіма можливостями студентів, які вже навчаються на культурології.

Основним випробовуванням для олімпіадистів у цей день було проходження тестів, що були завчасно підготовлені оргкомітетом і розміщені на ресурсі olimp.oa.edu.ua. Усі охочі мали можливість ґрунтовно підготуватись до цього етапу, адже список тем, на базі яких формувались запитання, був оголошений завчасно. Цікаво, що по проходженню тестування відгуки від учасників про рівень їх складності були вкрай різними: дехто називав їх одночасно базовими, однак складними, дехто – цікавими але заплутаними. Проте, всі олімпіадисти зізнавались, що не сподівались побачити прості запитання в університеті такого рівня як «Острозька академія» ( з 15 квітня тест є у відкритому доступі на вказаному вище ресурсі).

Після опрацювання тестів і сумування балів за перший і другий етап було визначено переможців ІІІ Всеукраїнської олімпіади з «Культурології». Перше місце заслужено посів Хомич Владислав – учень Луцького НВК «Гімназія №14 імені В. Сухомлинського» (Волинська область) із балом 89,5.  Друге місце зайняла Шраменко Наталія – учениця 10 класу КЗ «Татарбунарський НВК ЗОШ I-III ст – гімназія» (Одеська область), яка сумарно за два етапи отримала 88 балів. Третє місце посіла Шарапановська Ольга – студентка 2-го курсу Вищого навчального комунального закладу «Одеське педагогічне училище». Щиро вітаємо переможців і зичимо їм подальших звершень, досягнення цілей, перемог. Рейтинг учасників ІІ етапу_2019.

Усі учасники, які приїхали в Острозьку академію для участі у олімпіаді вже зайняли свою нішу у її історії і стали на один крок ближчими до її студентських лав. Талановиті, амбіційні і рішучі учні та студенти коледжів змагались в дусі здорової конкуренції, а тому – переможених не залишилось. Адже для всіх них відкрились двері в Острозьку академію – один із найкращих сучасних закладів вищої освіти України.

Кафедра культурології та філософії висловлює подяку усім навчальним закладам і супроводжуючим особам, які зробили можливою участь учнів та студентів у цій олімпіаді. Дякуємо за співпрацю у вихованні та формуванні креативної, творчої молоді з аналітичним мисленням.